Hisseli arsa sahtekarlığına yardımcı olan Mehmet Songuç, 2 gün tutuklu kalacak – Kıbrıs Detay
DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Hisseli arsa sahtekarlığına yardımcı olan Mehmet Songuç, 2 gün tutuklu kalacak
 • Kıbrıs Detay
 • Gündem
 • Hisseli arsa sahtekarlığına yardımcı olan Mehmet Songuç, 2 gün tutuklu kalacak

Hisseli arsa sahtekarlığına yardımcı olan Mehmet Songuç, 2 gün tutuklu kalacak

ABONE OL
Eylül 3, 2023 21:27
Hisseli arsa sahtekarlığına yardımcı olan Mehmet Songuç, 2 gün tutuklu kalacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Değirmenlik’e bulunan bir hisseli arasının tamamının kendisine ait olduğunu göstererek satmaya kalkışan Felestin Çalışkan’ın sahte evrak düzenlemesine yardımcı olan Mehmet Songuç, soruşturma kapsamında 2 gün tutuklu kalacak.

Hisseli arasının tamamının kendisine ait olduğunu göstererek, satmaya kalkışan Felestin Çalışkan’ın suç ortağı olan komşusu Mehmet Songuç tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis çavuşu Cemil Özakın zanlının “Evrak Sahteleme, tedavüle sürme ve sahtekarlıkla para temini” meselesiyle ilgili tutuklandığını söyledi.  Polis, şu anda tutuklu bulunan Felestin Çalışkan’ın 19 Temmuz 2023 tarihinde Değirmenlik bölgesinde bulunan hisseli 128 dönüm arsanın 46 dönümüne sahip olmasına rağmen, tümümün kendisine ait olduğuna dair satış sözleşmesi hazırladığını söyledi.

FELESTİN ÇALIŞKAN’IN TUTUKLU OLDUĞU SÜRE İÇİNDE BİRÇOK KİŞİDEN İFADE ALINDI

Polis, Çalışkan’ın sahte satış sözleşmesiyle arsayı almak isteyen Ahmet Babahan ile anlaşma yaptıklarını belirtti. Polis, zanlının 128 dönüm arsayı 28 bin Sterlin paraya sattığını, Babahan’dan ön ödeme olarak, 8 bin Sterlin aldığını açıkladı. Polis, 27 Ağustos tarihinde Bahahan’ın arsanın hisseli olduğunu öğrenmesi üzerine şikayetçi olduğunu, Feletin Çalışkan’ın tutuklanarak, soruşturma başlatıldığını söyledi. Polis, zanlının 2 kez mahkemeye çıkarılarak, hakkında 8 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde birçok kişiden ifade temin edildiğini belirtti.

SAHTE EVRAK DÜZENLENMESİNDE YARDIMCI OLDU

Polis memuru, yapılan araştırma sonucu suçla bağlantılı Mehmet Songuç’un tespit edildiğini açıkladı. Polis, Songuç’un komşusu olan Felestin Çalışkan’ın sahte evrak düzenlemesine yardımcı olduğunu söyledi.

FELESTİN ÇALIŞKAN’IN AKLİ MELEKELERİNİN YERİNDE OLMADIĞI İDDİA EDİLİYOR

Soruşturma amaçlı tutuklu bulunan Çalışkan’ın akli melekelerinin yerinde olmadığına dair iddialar üzerine bu yönde de soruşturma yapıldığını kaydeden polis, doktor kontrollerinin sürdüğünü söyledi.  Alınacak ifadeler ve incelenecek evraklar olduğunu kaydeden polis, zanlının 2 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP
  300x250r
  300x250r

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.